Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yemin etti

9.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeminini etti.

TBMM(Türkiye Büyük Millet Meclisi) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni için toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüde konuşmasını yaptı. Meclis Başkanı İYİ Partili Durmuş Yılmaz Genel Kurul'un programını okudu. Recep Tayyip Erdoğan kürsüye geldi. Cumhurbaşkanlığı yemini: “Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve lâik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

Yeminin ardından İstiklal Marşı okunarak genel kurula devam edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeminin ardından Anıtkabir'e geçti. Erdoğan sonrasında, Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde düzenlenecek 'göreve başlama töreni'ne katılacak. 22 devlet başkanının katılacağı törenin ardından akşam yemeği resepsiyonu verilecek. Yemeğin ardından ise akşam 21.00 sularında yeni kabine ve Cumhurbaşkanı yardımcıları açıklanacak. Yeni kabine parlamenter sistemde olduğu gibi TBMM'den güvenoyu almak zorunda değil.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan New York'ta konuştu. Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından organize edilen New York'taki programda konuştu.

CHP, emeklilikte yaşa takılanlar için TBMM'ye yasa teklifi sundu.

TBMM’nin açılmasıyla Meclis Başkanlığına sunduğu teklifin kabul edilmesi durumunda uyuşturucu ticareti, dolandırıcılık, gasp, kapkaç gibi suçlardan hüküm giyen mahkuml...

Muharrem İnce’nin hazırlattığı rapora göre CHP iki büyükşehir belediyesini kaybedecek

MHP Genişletilmiş Kadın Kolları Genişletilmiş İstişare Toplantısı'nda konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan Sonsöz TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Karabağlar'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi ve Karabağlar halkına müjde verdi.

Yazarlar
Website Security Test