Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP Sözcüsü Tezcan: Bu sandıklı diktatörlük rejimidir

9.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan 24 Haziran seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ne resmen geçeceğimiz bugün gündeme dair açıklamalarda bulundu. Tezcan, siyasetteki son durum ve dün yaşanan tren faciasıyla ilgili gündemi değerlendirdi. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, "Bir diğer acı haber bildiğiniz gibi Çorlu’daki vahim kaza, elim kaza. Şu anki tespitlere göre 24 vatandaşımızı kaybettik. Kayıplara Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimize ve acılı ailelere başsağlığı diliyorum. Bu olayın tüm yönleriyle araştırılması gerekir. Bu konuyu siyasal malzeme haline getirilmesi niyetinde değiliz. Bu konunun hiç kimse korunup kollanmadan incelenmesi gerekir. TBMM’nin bu konuyu etraflı olarak takip etmesi ve incelemesi gerekiyor. Olayla ilgili milletvekili arkadaşlarımız ayrıntılı bilgi aktarıyorlar. Bu meselenin herhangi bir biçimde geçiştirilmemesi gerektiğini. Sadece görünen sorumluların, perdenin arkasındaki bütün sorumluların ortaya çıkarılmasını bekliyoruz." 

Habertürk'ün kapatılması

Habertürk'ün basılı gazetesini kapatması ve sadece dijital ortamda yayın hayatını sürme kararı almasının ardından Tezcan, "Geçtiğimiz hafta basın camiaasında önemli bir olay yaşadık. Merkez medyada Habertürk basılı gazeteyi artık çıkarmayacağını, internet ortamında devam edeceğini söyledi. Basın dünyamız açısından, halkın haber alma hakkı konusunda üzücü bir olaydır. Belirli bir medya grubu özel olarak kollanırken, merkez medyada gazeteden vazgeçmek zorunda kalacak ekonomik koşulların yaratılması üzücüdür. Bir an önce bundan sonrasına ilişkin bu tip olayların yaşanmaması en büyük arzumuzdur." dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni

Türkiye Bugün saat 17.00'de TBMM'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin etmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ne resmen geçiş yapacak. CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, "Bugün AK Parti Genel Başkanı’nın Cumhurbaşkanı sıfatıyla yemin edeceği ve yeni bir dönemin başladığı söyleniyor. Bu bir yalandır. Aslında iki yıldan beri devam eden tek adam rejimi var. Meşrutiyeti tartışmalı anayasal yapısıyla yeni bir dönem diye yansıtılıyor. İşsizlik rakamları, açlık ve yoksulluk rakamları açıklandı. Açlık sınırında yüzde 22.8 artış var. Yoksulluk sınırında yüzde 17.6 artış olmuş. Milyonlarca yoksulun olduğu ülke bugünkü tek adam rejiminin ürünüdür. Yeni bir rejim değil, tarihin çöplüğünden alınan bir rejim yeniden hortlatılmaya çalışılıyor. Bugün başlayan rejimin adı sandıklı diktatörlüktür, yemin eden adamın adı sandıklı diktatördür. Kimse bunu yeni dönem diye sunmasın. Diktatörlüğün panzehiri demokrasidir. Önümüzdeki dönem demokrasiye daha güçlü sarılmak zorundayız." ifadelerini kullandı. 

Son OHAL KHK'sı ve ODTÜ'deki pankart skandalıyla ilgili de konuşan Tezcan, "OHAL kanun hükmünde kararnamesini giderayak çıkarmadılar gelirken çıkardılar. Aynı rejim başka bir görüntüyle başlarken çıkardı bu kararnameyi. KHK’lar rejimi ile başlıyor. Önümüzdeki süreçte nasıl bir Türkiye yaratılmak istendiğinin delilidir. Sandıklı diktatörlüğün gelirken yaptığı KHK. Sürekli OHAL rejimini dayatmak istiyorlar. Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ, Nurettin Canikli, Abdülhamir Gül… Bunların hepsi FETÖ’yü temizledik. Peki temizlediysen 18 632 bin ihraç nereden çıktı. Barış Akademisyenlerini niye ihraç ettin yeniden. FETÖ’nün siyasi ayağı nerede? Kim siyasi ayak? Kamuoyunu aldatmaya çalışanlar, bu ihraçlarla sandıklı diktatörlüğün gelişini haber vermişlerdir. ODTÜ’de öğrenciler gözaltına alındı. Milletvekili arkadaşlarımız takip ediyor.. Hangi yeni dönem. Öğrenciler protesto ediyorlar, AK Parti Genel Başkanını. Dünya ile yarışabilme kapasitesi olan evlatlarımız pankart açmışlar. Açtıkları pankart daha önce beraat etmiş bir pankarttır.” dedi. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genişletilmiş Kadın Kolları Genişletilmiş İstişare Toplantısı'nda konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

GÖZLEM, konuyu masaya yatırdı, işte görüşleri…

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan Sonsöz TV'de önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Karabağlar'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi ve Karabağlar halkına müjde verdi.

CHP İzmir İl Örgütü, eğitimde 12 sorun olduğunu savunarak 12 çözüm önerisi sundu ve ekledi: ''Karma eğitimden vazgeçilirse Türkiye’de tüm okul önlerinde eylemlere başl...

Sabah yazarı Engin Ardıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ne olursa olsun 2023'e kadar görevinin başında olduğunu söyledi.

Yazarlar
Website Security Test