Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Gülme komşuna gelir başına

5.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili Adayı ve eski İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, MHP’ye dil uzatanların şimdi kendi iç karışıklıklarında boğulduklarını söyledi.

Dün CHP’nin kaynayan kazan misali tam anlamıyla karıştığını kaydeden Bulut, “Dün MHP’nin içişlerine karışıp imzacıları öven CHP’liler bugün partilerinde imza hareketiyle boğuşuyorlar. Dün MHP’de olağanüstü kongre isteyenlere destek olanlar bugün partilerini olağanüstü kongre girdabından çıkarmaya çalışıyorlar. Kendi partilerinin Belediye Başkanına bile acımasızca saldırıyorlar. Akrep misali ateş çemberinin içerisinde kalıp kendi kendilerini imhaya başladılar” diye konuştu.

 

Biz CHP gibi davranmayız

Ülkemizde siyasetin Türk Devlet geleneklerine, milli menfaatlerimize uygun, vekar, celadet ve yakışan bir olgunlukla yapılması gerektiğini kaydeden Bulut, şöyle devam etti; Liderimiz Sayın Bahçeli işte bu ilkelerle partimizi ayakta tutuyor. Hem de bütün olumsuzluklara ve saldırılara rağmen. Geçmişte biz iç sıkıntılar yaşarken CHP gibi köklü bir geleneğe sahip olan bir partiden olgunluk beklerdik. Ama onlar bizim içimizdeki olumsuzlukları kaşıdılar ve bundan siyasi çıkar sağlamaya kalktılar. Şimdi aynı sıkıntıları kendileri yaşıyorlar. Dün Milliyetçi Hareket Partisi’nin içişlerine karışanlar, bugün kendi iç karışıklıklarında boğuluyorlar. Dün MHP’nin içişlerine karışıp imzacıları övenler bugün partilerinde imza hareketiyle boğuşuyorlar. Dün MHP’de olağanüstü kongre isteyenlere destek olanlar bugün partilerini olağanüstü kongre girdabından çıkarmaya çalışıyorlar. Şunun bilinmesini isteriz ki biz İzmir’deki Milliyetçi Hareket Partililer onlar gibi davranmayacağız. Bundan emin olsunlar”.

 

Gülme komşuna…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu arasında yaşanan olağanüstü kongre ve imza krizine bir değerlendirme de MHP’nin İzmir Milletvekili Adayı ve eski İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut’tan geldi. Bulut, “CHP’deki bu kaos ortamı İzmir’i de derinden etkiliyor. İnsan ister istemez partimizde çıkarılan suni krize karşı CHP’nin ne yaptığına ve muhaliflere nasıl destek verdiğine ve nasıl köstek olduğuna bakıyor. Siyasi partilerin kanunlarımız ve içtüzükleriyle sınırlandırılmış işleyişleri var. Bir de bununla beraber bazı siyasi partilerimizin yasalardan da önemli köklü gelenekleri ve temayülleri var. Dün MHP’nin ve muhterem liderinin hassasiyetlerini, ilkelerini ve liderliğini eleştirenlerin bugün yaşadıklarına biz sadece tebessüm ediyoruz. Oysa CHP’liler geçmişte MHP’nin yaşadıklarına karşı biraz empati kurabilmiş olsalardı ve hassasiyetlerimize karşı siyasi olgunluk gösterebilmiş olsalardı demokrasimiz çok şey kazanırdı. Bugün CHP’nin yaşadığı tam manasıyla “Gülme komşuna, gelir başına” atasözümüzün yansımasıdır” dedi.
O günlerde ses çıkarmayanlar…
CHP’nin İzmir’de iyice çirkin bir tavır çizdiğini ve kendi partilerinin Belediye Başkanına acımasızca saldırdığını sözlerine ekleyen Cumhur Bulut, açıklamasını şöyle tamamladı; “İzmir Türkiye’nin gözbebeği. Birçok sorunu var. Ulaşım ve trafik bunlardan sadece biri. Biz MHP olarak bu sorunların üzerinde çalışarak çözüm yollarıyla birlikte ortaya koyduk. Yıllardır bunu dile getiriyoruz. O günlerde ses çıkarmayanların bugün birbirlerine bu sorunlarla ithamda bulunmaları ilginç oldu. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır’ın partisinin Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na “Ulaşım sorununu çözemedin” diye yüklenmesi de sorunun herkes tarafından kabul edildiğinin bir göstergesi oldu. İzmir’i hizmet dışında bu çirkin tartışmaların içerisinde bırakmaya kimsenin hakkı yok”.

Etiketler : MHP, İzmir, CHP

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Mart 2019 yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP, İstanbul'daki 3. Havalimanı için suç duyurusunda bulundu. Telekom'dan sonra ikinci büyük yolsuzluk denildi.

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)'nde zorunlu kalma süresi 3 yıla çıkarıldı iddiası meclise taşındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan New York'ta konuştu. Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından organize edilen New York'taki programda konuştu.

CHP, emeklilikte yaşa takılanlar için TBMM'ye yasa teklifi sundu.

TBMM’nin açılmasıyla Meclis Başkanlığına sunduğu teklifin kabul edilmesi durumunda uyuşturucu ticareti, dolandırıcılık, gasp, kapkaç gibi suçlardan hüküm giyen mahkuml...

Muharrem İnce’nin hazırlattığı rapora göre CHP iki büyükşehir belediyesini kaybedecek

Yazarlar
Website Security Test