Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Meral Akşener'den Seçim Sonrası İlk Açıklamalar

26.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Meclis’e 44 vekille giren İYİ Parti’den, Genel Başkan Meral Akşener açıklama yapıyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 27.Milletvekili Cumhurbaşkanı seçimleri sonrasında açıklamalarda bulunuyor. Akşener'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Genel idare kurulumuz tabloyu değerlendirerek bir yol haritası çıkardı. Genel İdare Kurulumuz ülemiz siyasetinin merkezinde yer alan partimiz ülkemize nefes aldırmakiçin yola çıkmıştır. 

Üretim toplumu olmak yerine tüketim toplumu olduğuna inanıyoruz.

Ben ve dava arkadaşlarım. Büyük millet güçlü devlet şiarından, iktidarın tüm baskı ve engellemelerine rağmen çok adaylı cumhurbaşkanı sürecinin yolunu açarak demokrasiye nefes aldırdık. 

Bugün daha güçlüyüz.  Meclis’te vekillerimiz var. İYİ Parti Türkiye’nin uzun zamandır hissettiği eksikliği girdiği ilk seçimde doldurmuştur. Herkesi kucaklayan birleştiren bir İYİ Parti olduğunu milletimiz görmüştür.

Öncelikle aziz milletimize ve parti teşkilatımızın tüm üyelerine teşekkür ediyorum. Tüm engellere karşı durdukları için onları kutluyorum. Özellikle de gençlere teşekkür ediyorum. Bundan sonra da en büyük destekçimiz gençler olacaktır. Bugün artık iyi parti ve kadroları Türk siyasetinde yerini almıştır ve inisiyatif sahibi olacaktır.

Soru cevap kısmında CHP’nin adayı Muharrem İnce’nin seçim sonrası açıklamalarına ilişkin bir soruya cevap veren Akşener:

“100 yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı 50 yıllık bir MHP yüzde 11 oy aldı. AKP bütün imkanlarıyla bir seçim kampanyası yaptı ve yüzde 41 oy aldı. Sonuç itibariyle emeklilerin emekli parası gönüllülerin harçlıklarıyla kurulan 8 aylık bir İYİ parti yüzde 10 oy aldı ben o yüzden Sayın İnce’nin bu sözlerine katılmıyorum.” İfadelerini kullandı.

Rahmetli Demirel üçüncü parti olarak meclise girdiğinde demişti ki; biz bir köprünün başını tuttuk, bundan böyle geçenden 3 kuruş geçmeyenden beş kuruş alınamayacak. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP kurucularından olan ve 24 Haziran seçimlerinde Konya'dan CHP Milletvekili seçilen Abdüllatif Şener, 'Yüzyılın krizi geliyor. Ekonomik deprem kapıda. Herkes bu çökü...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, ODTÜ'lü öğrencilere destek vererek, öğrencilerin açtığı pankartı, kendi Twitter Hesabı...

Kılıçdaroğlu: 'Ne anayasa değişikliği süreci ne de bu seçimler asla ve asla meşru değildir. 1982 anayasası yüzde 92 ile kabul edildi. 1982 anayasası meşru muydu? Herk...

OHAL teklifi, Perşembe günü Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmeye başlanacak.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, seçimlerde İYİ Parti'nin beklenilenin çok altında oy almasının nedeninin, Muharrem İnce'nin söylemleri olduğunu söyledi.

Parlamenter sistemin son Hükümetinde Başbakan Yardımcısı olan Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, yeni dönemde TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevin...

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, AK Parti Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı oldu.

Yazarlar
Website Security Test