Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İnce'nin Muğla Mitinginde Mahşeri Kalabalık

12.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Muğla'da halka hitap etti. Marmaris'te yapımı devam eden 300 odalı yazlık sarayla ilgili, "Muğla'dan bir söz daha vereyim. Recep Erdoğan bugünden itibaren meydanlarda yalan söylemezse kışın eski Cumhurbaşkanlarına bir hafta ona da verebilirim sarayı. Kışın ama yazın vermem. Duydunuz mu Muğlalılar?" diye konuştu.

Muharrem İnce’nin konuşmasından satırbaşları şu şekilde;


“Merhaba Muğla, merhaba güzel insanlar… (İnce başkan sesleri)

Bugün kampanyanın 38. günü… 86. mitingi… Açıklıyorum şu ana kadar 86 miting içinde Muğla bir numara oldu. Ama daha 35 civarında miting var güvenmeyin bir kere ‘Büyük İstanbul Mitingi’ var son günü… Sizi geçerse kızmazsınız değil mi? (Hayır)

Buraya Kayseri’den geliyorum. Hani para yatırıyorsunuz ya, o paraları işte buralara harcıyoruz, yatırıyoruz. Uçak kiralıyoruz. Benim rakibimde para çok hazinenin anahtarı onda. Örtülü ödenek, devletin uçakları çok… Ama biz, sizin yatırdığınız paralarla, yoksa Kayseri’den Muğla’ya nasıl yetişeyim. Tarifeli uçakla olmaz. Helal ediyor musunuz? (Helal olsun) Yalnız yarı yolda benzin bitmesin biraz daha ateşleyin siz. (Gülüşmeler)

54 yaşındayım Ramazan Bayramı’nda babamın evinden başka hiçbir yerde kalmadım. Hiç tatile gitmedim. Bayram sabahı babamın evinde uyandım. Bu seferde böyle yapacağım.

Diyorum ki ayrımcılık yok… AK Partili kardeşim, ülkücü kardeşim, İYİ Partili kardeşim, HDP’li kardeşim, Saadet Partili kardeşim… Herkesi, 81 milyonu barıştırmaya çalışıyorum. Ben barış ve huzur diyorum. Bir de kavga eden bir adam var. Bugün demiş ki ‘İstihbarata sordum Diyarbakır Muharrem İnce’nin mitingine gidenler HDP’li idi’ demiş… Bir… Erdoğan bu devletin istihbaratı ne zamandan beri miting alanlarını kontrol ediyor. Bu devletin istihbaratına görev ver de bomba patlatanları yakalasınlar mitinglerle uğraşma. İki… Sen kim istihbarat kim… Sen darbeyi eniştenden öğrenmiş adamsın eniştenden… Üç… Sen o MİT’in başındaki adamı değiştir bence. O sana yalan söylüyor. Bak açıklıyorum Diyarbakır mitinginde meydanda AK Partili kardeşlerim vardı, sana yalan söylemişler. Allah aşkına bu devleti 16 senedir nasıl yönetti, doğrusu şaşırıyorum. Yazıklar olsun böyle bir bilgi verdiyse o istihbarata. Siz bu işle mi uğraşıyorsunuz? PKK, IŞİD, FETÖ’cüler kol geziyor bu memlekette. Sizin işiniz Muharrem İnce mitingi mi? Bak istiyorsanız uzaydan bir bakın da sayın 100 bin mi, 200 bin mi bilmiyorum artık kaç kişi.

Dünya hep böyledir bak. Bir, böyle güneşin altında seyredenler bir de böyle gölgenin altında izleyenler. (Gölgenin altında izleyenleri göstererek) Oh ne ala… Ama sizi miting alanında saymıyorlar. Siz de gelin böyle daha kalabalık, daha güçlü, daha omuz omuza, daha yürek yüreğe buyurun. Orada durman bir işe yaramıyor burada duracaksın beraber omuz omuza yürek yüreğe…

Muğla bir ay içinde yemin ederim. O Göcek Tüneli’nden para alınmayacak. Öyle parayla tünel yok. Burada üniversite öğrencilerinin yurtlarda çok zahmet çektiklerini biliyorum. Size söz veriyorum iki yıl içinde hiçbir öğrenciyi tarikat yurtlarına esir etmeyeceğim. Rahmetli Özal burada gecekondu gibi ufak bir yazlık yapmıştı kıyameti koparmıştı Türkiye.  Geldi Recep Bey burayı yıktı 300 odalı yazlık yaptı. 50 bin ağaç kesti bir de duvar ördü duvar. O koltuğa oturduğum da önce o duvarı hemen kaldıracağız. O 50 bin ağacı hemen dikeceğiz. Sarayı da engellilere vereceğim.

Muğla’dan bir söz daha vereyim. Recep Erdoğan bugünden itibaren meydanlarda yalan söylemezse kışın eski Cumhurbaşkanlarına bir hafta ona da verebilirim sarayı. Kışın ama yazın vermem. Bir şartla vereceğim eski Cumhurbaşkanlarına. Bir… Bugünden itibaren yalan söylemesin ve kışın bir hafta başka yok. Duydunuz mu  Muğlalılar? (Evet sesleri)

Büyümeyi açıklamışlar büyüme diyor 7,4… Yahu büyüme 7,4’te bunu hisseden var mı? (Hayır) Enflasyon, dolar, faizler yukarıya doğru çıkıyor… Erdoğan kiminle kavga ettiyse o yükseliyor.Faizle kavga etti, faiz yükseliyor… Dövizle kavga etti, döviz yükseliyor… İnce ile kavga etti, İnce yükseliyor… ‘Bay Muharrem… Bay Muharrem’ diyor. 24 Haziran’da bay bay Recep… bay bay Recep… Dün şöyle demiş ‘bana bak Muharrem’ sana hazine bakıyor, darphane bakıyor, sana örtülü ödenek bakıyor… Sana ne bakayım ben, millete bakacağım millete.


‘Ben ekonomistim’ diyor. Bende diyorum ki ben de diplomalı fizikçiyim. Sen ekonomistten unuttuğun bir şey var dünyada Nobel ekonomi ödülünü alan ilk kişi fizikçidir hem de diplomalı. Madem ekonomistsin, madem ustasın bir akşam çık karşıma çık. Diplomanı sormayacağım, beygirden düşmeni anlatmayacağım, haramlarını anlatmayacağım tek bir şey tek ekonomi konuşacağız. Yüreğin varsa, cesaretin varsa çık karşıma ekonomi tartışalım. Herkes eteğindeki taşı düşsün. Türkiye 16 yılın sonunda duvara çarpmak üzere. Türkiye ya fizikçiyi seçecek ya da kekçiyi seçecek.

16 senenin sonunda projeye bak. Bir… Stat yapacak… İki park yapacak… Üç kıraathane yapacak… Yahu sen belediye başkan adayı mısın, Cumhurbaşkanı adayı mısın? Çaylar gelsin kekler gitsin ‘bedava’ diyor. ‘Çalma he projeyi’ diyor. Al senin olsun onu kim çalacak ya al senin olsun. Her mahallede kıraathaneler dolu zaten. Yalnız varya o kıraathanenin keklerini bile tek merkezden bir yandaşa sattırabilir he. Onu bile yapar. Ustayım diyordu meğer kek ustasıymış.

Erdoğan’ın oy için yapamayacağı şey yok. Aklı sıra beni bir yerlere itmeye çalışıyor. Benim kim olduğumu soruyorsan ben Atatürkçü, Cumhuriyetçi, yurtsever bir fizik öğretmeniyim.”

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

teve

13.06.2018 - 11:01
bıraz guven verse oy verelımde işportacı gibi ve bır dedığını bır dıgerı tutmuyor lafın gelişi deyıp gecıyor

Ahmet

13.06.2018 - 04:34
MAAŞALLAH
Diğer Haberler

CHP Önceki Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, bu yıl başlatılan seyyar sandık uygulaması ile oyunu kullandı.

Sosyal medyada paylaşılan bilgilere göre Şanlıurfa’da müşahitlerin sandık başından tehdit ve baskı ile uzaklaştırıldığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem Ince'nin Maltepe mitingine katılanların sayısı netleşti.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem ince 5 milyon kişinin katıldığı Maltepe mitinginde, 36 saatlik seferberlik ilan ettiğini söyleyerek, vatandaşlardan sabah beşte sandık baş...

Drees&Sommer öncülüğündeki Alman şirketler, Dumankaya ve Fi-Yapı'nın yarım kalan inşaatlarını tamamlayacak. Şirket bunun karşılığında Türkiye'ye ait olan İzmir açıklar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kartal'da konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 2014 yılında kahvedeki gençlerle okey oynadığı fotoğraf, Sabah gazetesinde "İnce 15 Temmuz'da tavla oynuyordu" başlığıyla servis ...

Yazarlar
Website Security Test