Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mehmet Şimşek: 'OHAL'i inşallah kaldıracağız'

12.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu.

Ekonominin birinci adamı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İsmail Küçükkaya'nın FOX TV ekranlarındaki Çalar Saat programına konuk oldu. Bakan Şimşek, TÜSİAD ile olan görüşmeden, büyüme rakamlarından, OHAL'den, kur hareketlerinden ve Türkiye'ye yatırım yapacak kişilerin ve firmaların neye göre yatırım yaptıklarını veya yatırımı çektikleri hakkındaki düşüncelerini de aktardı. 

Mehmet Şimşek'in konuşmasından satır başlıkları şöyle; 

"TÜSİAD ile dün bir görüşme oldu ve iyi geçti. Fiyat istikrarı, enflasyonun kontrolü gibi aksayan yönler olsa da ülkemizin başarıları ortadadır. Başbakanımız daha çok dinledi ve sonra soruları yanıtladı. Yapacağımız reformlar konusunda bir takım değerlendirmeler yapıldı." 

Büyüme rakamlarıyla ilgili de konuşan Şimşek, "Türkiye 2003-2017 arası ortalama 5.7 büyüdü. 1927-2017 arası ortalama 4.7 yerine 5.7 büyüyebilseydik ülkemizin ekonomisi şu ankinden 2.5 kat daha fazla olurdu." 

Avrupa'nın kendi ihtiyacını büyük ölçüde gidermiş olduğunu söyleyen Bakan Şimşek, "Üretim açısından bakıldığında Avrupa'da her şey oturmuş, sonra şehirlerdeki durum da öyle. Altyapı sorunu yok. Şehirleşme çok ileri seviyede. Avrupa'da gecekondulaşma yok Avrupa bunları çok uzun süre önce halletti."

OHAL konusunda da görüşünü söyleyen Mehmet Şimşek, "Türkiye'de yaşanan tramvaların etkisi yok dersem bu doğru olmaz. Doğrudan yatırım azaldı ama yatırım ortamı reformu yaptık ve inşallah OHAL'i kaldıracağız." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini uzun yıllar yapan Melih Gökçek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi ve sert ifadeler kul...

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan kriz hakkında, "Öyle görünüyor ki ABD s...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne Mustafa Kurt, Devlet Opera ve Balesi Genel M...

Amerikan Hastanesi sahibi MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, iPhone marka telefonunun yerine Samsung marka telefon kullanmaya başladığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yine Türkiye’ye saldırdı.

CHP İzmir İl Danışma Kurulunda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, olağanüstü kurultay için toplanan imzalarla ilgili, "İmza toplayan da, veren de, vermeyen de b...

İYİ Parti'de gerçekleşen 2. Olağanüstü Kurultay'ın ardından yeni Başkanlık Divanı açıklandı.

Yazarlar
Website Security Test