Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İYİ Partiden sonra millete yalvarıyor

26.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

“Erdoğan seçim beyannamesini açıklarken sakin bir ses tonuyla 'lütfen dolar almayın' dedi. Daha önce dolar fırladığında 'Alanlar haindir, alanlar münafıktır!' demişti. İYİ Parti olduğu için şimdi milletimize yalvarıyor.”

İYİ Parti Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Samsun’da kendisini dinlemeye gelen mahşeri kalabalığa hitap ederken,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Akşener'in mitinginden satır başları şu şekilde:

 İYİ Parti 7 aylık bir parti. Şu anda 70. ili gezmişim. Allah emekleri zayi etmez. Çalışmaya devam edeceğiz. İyi ki şu İYİ Parti'yi bana kurdurdunuz. İyi ki bana 'Çık, Cumhurbaşkanlığına aday ol' dediniz. İYİ Parti kurulmasaydı ve Cumhurbaşkanı adayı olmasaydım bir an şu anki Türkiye'yi hayal edin.

 

İYİ Parti başta Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına iyi geldi. 29 Ekimlerde, 10 Kasımlarda, 23 Nisanlarda bunların hepsi yorgan döşek yatarlardı kardeşim. İYİ Parti kuruldu birdenbire turp gibi oldular, sağlıklarına iyi geldik arkadaşların.

 

Kocaman üniversiteler yapmış, içinde hoca yok hoca, eğitim yok. Bugün dolar 4.71. Arkadaş 'üst akıl' diyor. Kardeşim bu üst akıl nedir? Tarifle, gereğini yap, biz de senin yanında duralım. Ama yok. Tillerson'la 3.5 saat konuştular. Ve sonuç itibariyle 14 şeker fabrikası peşkeş çekildi. Yuhalamayın ama 24'ünde gereğini yapacağız. Buradan şeker fabrikalarını alanlara sesleniyorum: Sakın ola o fabrikaları kapatmaya, işçileri işten çıkartmaya kalkmayasınız. Cumhurbaşkanı olduğumda satışları kaldıracağım.

 

Türkiye'de yönetimi aldıklarında 132 milyar dolar borçları vardı. Dolar borcumuz şuan 450 milyar dolar. Yol yaptık diyorlar, doğru. Köprü yaptık diyorlar, doğru. Havalimanı yaptık diyorlar, doğru. Yahu kardeşim bir tanesi devletin, milletin değil. Tamamının sahibi yandaş müteahhit. Devlet oraya araba geçme garantisi veriyor. Yeteri kadar geçmeyince Samsunlunun cebinden alıyor, yandaş müteahhitin cebine koyuyor.

 

Fındığı tekrar stratejik ürün olarak değerlendireceğiz. Yok ettikleri Fiskobirlik sistemini tekrar başlatacağız. Ve fındık yeniden dünyada Türkler tarafından fiyatı belirlenen bir ürün haline gelecek. 

 

Çiftçiyi tarlasıyla barıştıracağız. Çiftçi kredi almaya gidiyor, ekspertiz parası, dosya parası, aldığı paranın 3'te birini bankada bırakıyor. Bunu ortadan kaldıracağız. Sanayileşmeyi bitirdiler. Endüstri dört sıfırı konuşurken biz gençlerimizin işsizliğini konuşuyoruz. 10 milyon işsiz var. Bunun yüzde 26'sı genç. Öncelikle gençlerin işsizliğini çözeceğiz. Bir ülkede gençlerin iş bulamaması o ülkeyi yönetenlerin sorunudur. İş bulamayan gençlerimize vatandaşlık maaşı bağlayacağız.

 

Erdoğan seçim beyannamesini açıklarken sakin bir ses tonuyla 'lütfen dolar almayın' dedi. Daha önce dolar fırladığında 'Alanlar haindir, alanlar münafıktır!' demişti. İYİ Parti olduğu için şimdi milletimize yalvarıyor. Doğrusu da budur.

 

Rüşvet kötülüklerin anasıdır. Veren için de, alan için de öyle ağır kanunlar çıkaracağım ki el uzatanın eli yanacak.

 

Erdoğan artık 'Ananı da al git' yerine lütfene döndü. Sayın Erdoğan'ın dilini düzelttik, ona da iyi geldik günahtan korunuyor. Genellikle gençlere soruyorum oğlum cebinde kaç para var diye. Vatan çocukları parasız, bakan çocukları trilyonlarla oynuyor. Bunun önüne geçeceğim ben.

 

Önlerine gelene FETÖ'cü diyorlar, bir baktık damat FETÖ'cünün hası çıktı. Gittiğim her yerde açlığa mahkum edilmiş insanlar görüyorum. Çaycıyı, çorbacıyı suçla, ne kadar metal yorgunluğuna uğradığını düşündüğün belediye başkanı varsa aday yap, FETÖ'cülerin başı gibi görünenlerin çocuklarını milletvekili adayı yap, hadi be oradan! Aynaya bak aynaya!

 

Bir insan bu kadar üst üste kandırılırsa devlet yönetebilir mi? İnşallah Cumhurbaşkanı olduğum gün OHAL'i kaldıracağım. Cumhurbaşkanı olduğum gün Valiler fener alaylarını yasaklayamayacak. Cumhurbaşkanı olduğum gün kapattığın taa Abdülhamid Han'dan beri devam eden askeri okulları açacağım inşallah. Sen ülkenin evlatlarını koruyama, ellerin eline teslim et, ondan sonra binalara savaş aç, hadi oradan be! Ve Türk ordusunu tarumar et.

 

Ağzından artık Afrin'i, Membiç'i, Fırat Kalkanı'nı duyan yok. Yazıktır be yazık. Suriye'nin içine elini soktun, 4 milyon Suriyeli ülkemizde. Ama ben buradan söz veriyorum. Vatan çok önemlidir, herkes vatanında mutlu olur. Suriye ile meselemizi çözeceğiz ve Suriyelileri memleketlerine göndereceğiz. 2019'da ramazan ayında her ilimizden gönüllülerimizle birlikte Suriye'de mülteci kardeşlerimizle birlikte iftar yapacağız. Sözüm olsun sözüm!

 

Samsun gibi bir ilimizi bu hale getirdiler. Samsun sürekli göç veriyor ve Samsun fakirleşiyor. Samsun'u bu bölgenin yıldızı yapmak bizim görevimizdir. Yerlerde sürünen Samsunspor'u kalkındıracağız. 

 

Benim iki şapkam var. Birincisi İYİ Parti, dolayısıyla il başkanlarımız, milletvekillerimiz. Onları sizlere emanet ediyorum. Milletvekili seçilmeleri için onları sizlere emanet ediyorum.

 

Bir diğeri de Cumhurbaşkanı şapkası. Her ikimize de oy istiyorum. Sandıkları biz koruyacağız. Ama sandıkları koruyup korumadığımızı siz kontrol edeceksiniz. YSK'da da bir abidik gubidik olursa söz veriyorum onu da ben çözeceğim. 

 

Cumhurbaşkanlığı'nda oy vermeye giderken kendinize bir soru sorun.Tayyip Bey ikinci turda karşısında kimi görmek istemez? O soru size doğru kararı verdirecektir.

 

Abbas yolcudur, yorgun şoförü evine gönderiyoruz. Sokaklarda güvenlik içinde gezemeyen kadınlarımız var. Lamba karanlık olsa evinden çıkmaya korkan kadınlarımız var. Elinde, belinde silah bulunan adamlara sesleniyorum bundan sonra çocuk tecavüzü yapanın canına okurum.

 

Dolayısıyla huzurlu bir Türkiye için, nefes alan bir Türkiye için, gerim gerim gerilmekten bıkmış bir Türkiye için hem İYİ Parti'ye hem de Meral Akşener'e oy istiyorum. Allah'a emanet olun, saygılar

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sağlık sorunları dikkate alınarak 25 Temmuz günü tahliye edilip ev hapsine alınan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un sokağında güvenlik önlemleri bayramda da sürdü

Dünya Ticaret Örgütü, Türkiye’nin, ABD tarafından alüminyum ve çelik ticaretine koyduğu ek vergilerle ilgili şikâyette bulunduğunu duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK), emekli aylıklarından ödeme günleri Kurban Bayramı tatiline rastlayan ödemelere ilişkin açıklama yapıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bazı çevreler erken seçimi gündeme getiriyor. Özellikle mahalli idareler seçimlerini gündeme taşıyorlar, bu doğru değildir" ifadesin...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini uzun yıllar yapan Melih Gökçek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi ve sert ifadeler kul...

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan kriz hakkında, "Öyle görünüyor ki ABD s...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne Mustafa Kurt, Devlet Opera ve Balesi Genel M...

Yazarlar
Website Security Test