Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nükleer santral Ruslar için bir Araç

10.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İl kongresinde yaptığı konuşmaya ithafen, halkın yaşam hakkını savunanların değil, millete yalan söyleyen ve yaşamlarını tehlikeye atanların şerrin temsilcisi olduğunu söyledi.

CHP Milletvekili Atıcı, hem Erdoğan'ı hem de Akkuyu Santralini eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi ; 

“Hukuk mücadelesinde gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar gideceğimi söyledim. Bunun üzerine AKP Genel Başkanı tam da kendi seviyesi ve karakterine uygun bir açıklama yaparak suçluluk psikoloji içerisinde bize ‘Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile Türkiye’yi nükleer enerji kullanan ülkeler ligine taşıyoruz. Bu yatırımla ülkemiz daha ucuz, temiz ve gerçek anlamda çevreci bir enerji kaynağı ile tanışmış olacak. CHP’nin bir milletvekili gösteri yapıyor. Ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın. Nerede hayırlı adım atsan onlar orada. Şerrin temsilcisi olması lazım ya’ dedi. Şerrin temsilcisi ilan edildik. Bu şer ise temsilcisi biziz. Cumhurbaşkanına yalan söylemek yakışmaz”

CUMHURBAŞKANINA BÖYLE BİR SÖYLEM YAKIŞMAZ 

 “Cumhurbaşkanına böyle bir söylem yakışmaz. Her bir kilowatt saat için 5 cent ödüyoruz. Rusya ile yapacağımız anlaşmaya göre, santralde üretilecek enerjinin yarısını Türkiye almak zorunda. 5 cent ödediğimiz enerjiyi Rusya 12.35 cente verecek. Şimdikinin 3 katına. Türkiye’nin alım garantisi var. Bu enerjini daha ucuz olduğunu söylemek akıl dışı. 15 yıllık alım garantisi ile bize satacağı enerji 35 milyar dolar. 22 milyar dolara santrali inşa ediyor, enerjinin yarısını bize 35 milyar dolara satıyor. geri kalan yarısını da satacağını düşünürsek 70 milyar dolar. Bu para milletin cebinden çıkacak. nerede ucuz enerji sayın Cumhurbaşkanı” diye konuştu.

RUSLAR, AKKUYU SAYESİNDE AKDENİZ'E İNECEKLER 

“Akkuyu ile iniyor. Uyuyor mu bizimkiler? Rusya için bu nükleer santral işi, ticari bir iş değil. Ben bir milletvekili olarak oraya giremiyorum. Hayalleri var Rusya’nın. Nükleer santral onlar için bahane. Bizim evlatlarımızı, nükleer ışınlara maruz kalan odalarda çalıştıracaklar. Bu santral ve reaktörler dünyanın hiçbir yerinde denenmemiş. Biz deneme tahtası mıyız? Bizim evlatlarımız deney kurbanı mı olacak ? Temiz ve çevreci bir enerji diyor ya Cumhurbaşkanı. Santralin soğutma işlemi için Akdeniz’den çekilecek su miktarı ile denizde bir tek canlı kalmayacak. Su denize geri verildiğinde 2 ile 6 derece arasında ısınacak deniz. Canlıların bu ısıda hayatta kalması imkansız. Hani çevreciydi. Diyelim santralde kaza oldu. Çernobil’de yaşanan sızıntı nedeniyle anında ölen insan sayısı 4 bin. Fukuşima’da bu rakam bin 700. Sonraki süreçte hastalıklardan ölen insan sayısı Greenpeace’e göre 200 bin. Hani çevreci ve insaniydi.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Adaylığı Konuşması için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Bugün Manisa'da Konuşacak. Mitingi haberimizin altındaki canlı yayın linkine tıklayarak izl...

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bugün saat 15.00'te parti genel merkezinde yapacağı görüşmesinde konuşulacak en öne...

AKP ile ‘cumhur ittifakı’kuran MHP; 2014’teki cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ile ortak aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu çıkarmıştı. Kaybettiği seçimin ardından MHP’...

Meral Akşener bugün Manisa'da yaptığı mitingde, Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hem de Devlet Bahçeli'yi hedef aldı.

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme sonrası açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aman seçmenimizi mühür hatasına düşürmeyelim. ‘Nasıl olsa MHP de bizden. MHP’ye de oy verelim’ havasına girmesin kimse.

Alman SDP Sözcüsü Burkhard Lischka ise konuyla ilgili olarak, “Erdoğan seçim kampanyasını evinde yapmalı. Türkiye’deki parlamenter demokrasiyi ortadan kaldırmaya hizme...

Yazarlar
Website Security Test