Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP İzmir Kadın Kolları'ndan 'cihat' tepkisi

26.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kadın Kolları, Genişletilmiş kadın kolları toplantısı, ilçe kadın kolları başkanlarının katılımıyla yapıldı. Toplantıda, parti içi seçimler ve ilköğretim müfredatına yeni giren cihat kavramı ele alındı.

Genişletilmiş Kadın Kolu toplantısın açılışında konuşan CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı konuşmasına, Adalet Yürüyüşü ve Maltepe Mitingine verdikleri destek için kadınlara teşekkür ederek başladı. "Adalet yürüyüşünde kadınlarımız bir kez farkını ortaya koydu. Yorulmak bilmeyen, adalet uğruna bu büyük yürüyüşe katılan tüm İzmirli kadınlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞARI ANCAK KADIN EMEĞİYLE GELİR

CHP'de başlayan kongreler süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Balcı " Delege seçimleri yaklaşırken kadınların siyaset içinde daha aktif olabilmesi yine biz kadınların elinde. Partimizin tüzüğünde yazan yüzde 33 Cinsiyet Kotasına mutlaka uyulması gerekli. Biz kadınlar bu kotanın takipçisi olmalıyız. Tüm listelerde geçerli olan bu kotayla da yetinmemeli, seçimlerde aktif rol almalıyız. Kadınların söz hakkının olduğu her yer aydınlanır, gelişir ve başarı ancak kadın emeğiyle gelir. Ancak biz kadınlarda sadece istemekle veya bu cinsiyet kotasıyla yetinmemeliyiz. Daha çok söz sahibi olmak için, daha çok çalışmalı, Türkiye'yi aydınlığa ve adalete kavuşturacak ve partimizi iktidara taşıyacak kadroları bizler oluşturmalıyız" dedi.

ÇOCUKLARIMIZI ZEHİRLEYEMEYECEKSİNİZ

Türkiye' de OHAL süresi içinde demokratik ve özgürlükler üzerine her gün yeni olumsuzluklar ve adaletsizlikler yaşandığını söyleyen CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, hayatın her noktasında halkın gün geçtikçe psikolojik ve ekonomik baskı altına alınması kabul edilemez. OHAL'i kendi hukuksuzluklarına ve zihniyetlerine siper eden anlayış, şimdide ilköğretim çağındaki yavrularımıza Cihat kavramını öğrenmeyi mecbur kılıyor. Bu resmen cumhuriyet değerlerini yozlaştırmak, eğitimi dinselleştirmektir. Bunun bilimsel ve çağdaş eğitimle hiçbir alakası yoktur. İlkokul 1. sınıftaki bir çocuğa barışı, sevgiyi, demokrasinin güzelliğini anlatmak yerine savaşı, Cihat'ı ve ölümü anlatmak hangi akla sığar. Biz cumhuriyetçi ve Atatürkçü kadınlar bu zihniyetin çocuklarımızı zehirlemesine asla izin vermeyeceğiz. Çocuklarımızı zehirleyemeyeceksiniz, biz anneler onlara barışı, dostluğu, çağdaşlığı ve Atatürk'ü anlatmaya devam edeceğiz" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener'in dev fotoğrafı asıldı.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Çorlu'da seçmenlere seslendi.

Cumhurbaşkanı Adayı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun yükselen soğan fiyatlarına ilişkin attığı tweet sosyal medyada büyük ses getirdi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Gazete ve TV yöneticileriyle İstanbul Polat Renaissance Oteli'nde bir araya geldi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın kendisine ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'ndan yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener FOX TV'de İsmail Kücükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın limonata ile zehirlenerek şehit edildiğini söyledi.

Yazarlar
Website Security Test