CHP İzmir Kadın Kolları'ndan 'cihat' tepkisi

26.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kadın Kolları, Genişletilmiş kadın kolları toplantısı, ilçe kadın kolları başkanlarının katılımıyla yapıldı. Toplantıda, parti içi seçimler ve ilköğretim müfredatına yeni giren cihat kavramı ele alındı.

Genişletilmiş Kadın Kolu toplantısın açılışında konuşan CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı konuşmasına, Adalet Yürüyüşü ve Maltepe Mitingine verdikleri destek için kadınlara teşekkür ederek başladı. "Adalet yürüyüşünde kadınlarımız bir kez farkını ortaya koydu. Yorulmak bilmeyen, adalet uğruna bu büyük yürüyüşe katılan tüm İzmirli kadınlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞARI ANCAK KADIN EMEĞİYLE GELİR

CHP'de başlayan kongreler süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Balcı " Delege seçimleri yaklaşırken kadınların siyaset içinde daha aktif olabilmesi yine biz kadınların elinde. Partimizin tüzüğünde yazan yüzde 33 Cinsiyet Kotasına mutlaka uyulması gerekli. Biz kadınlar bu kotanın takipçisi olmalıyız. Tüm listelerde geçerli olan bu kotayla da yetinmemeli, seçimlerde aktif rol almalıyız. Kadınların söz hakkının olduğu her yer aydınlanır, gelişir ve başarı ancak kadın emeğiyle gelir. Ancak biz kadınlarda sadece istemekle veya bu cinsiyet kotasıyla yetinmemeliyiz. Daha çok söz sahibi olmak için, daha çok çalışmalı, Türkiye'yi aydınlığa ve adalete kavuşturacak ve partimizi iktidara taşıyacak kadroları bizler oluşturmalıyız" dedi.

ÇOCUKLARIMIZI ZEHİRLEYEMEYECEKSİNİZ

Türkiye' de OHAL süresi içinde demokratik ve özgürlükler üzerine her gün yeni olumsuzluklar ve adaletsizlikler yaşandığını söyleyen CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, hayatın her noktasında halkın gün geçtikçe psikolojik ve ekonomik baskı altına alınması kabul edilemez. OHAL'i kendi hukuksuzluklarına ve zihniyetlerine siper eden anlayış, şimdide ilköğretim çağındaki yavrularımıza Cihat kavramını öğrenmeyi mecbur kılıyor. Bu resmen cumhuriyet değerlerini yozlaştırmak, eğitimi dinselleştirmektir. Bunun bilimsel ve çağdaş eğitimle hiçbir alakası yoktur. İlkokul 1. sınıftaki bir çocuğa barışı, sevgiyi, demokrasinin güzelliğini anlatmak yerine savaşı, Cihat'ı ve ölümü anlatmak hangi akla sığar. Biz cumhuriyetçi ve Atatürkçü kadınlar bu zihniyetin çocuklarımızı zehirlemesine asla izin vermeyeceğiz. Çocuklarımızı zehirleyemeyeceksiniz, biz anneler onlara barışı, dostluğu, çağdaşlığı ve Atatürk'ü anlatmaya devam edeceğiz" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Mustafa Destici ile bir araya geliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçirdiği operasyondan sonra ilk kez çıktığı partisinin gurup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu kendisine dava açan Yüksek Seçim...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından AK Parti - MHP ittifakının adının "Cumhur" olduğunu söyledi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Afrin konusunda rejim ile PYD/YPG anlaştı haberlerinin propaganda amaçlı olduğu açık." dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, görevden alındı. Delican'ın yerine bu görevi daha önce de yapmış olan AK Parti eski İzmir Milletvekili Aydın Şengül atandı.ka...

Olağan Kurultayı'nın geçtiğimiz günlerde yapan CHP, 9-10 Mart 2018'de bazı gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere Tüzük Kurultayı'na gidiyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu "Kimseyle ittifak içinde olmayacağız. Kendi adayımızı çıkaracağız. Biz bir cephe oluşturmayacağız" ifadelerini kullandı.