Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP’li Sertel: Bankamatik soyguncusu gazeteciler kim?

20.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

TBMM’de tutuklu gazetecilerle ilgili söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Gökmen Ulu kaçmadı, kaçmaz; o, Zekeriya Öz gibi değil, kaçırılan FETÖ'cüler gibi değil ama ne yazık ki Gökmen Ulu'nun, tutuklandıktan sonra verdiği itiraz dilekçesine kaçma şüphesiyle salınmadığı cevabı verildi tıpkı Akın Atalay gibi. Cumhuriyet gazetesinden Akın Atalay Almanya'dan gelip kendi teslim oldu, her itiraz dilekçesinde kaçma şüphesi konuldu” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın ‘Bankamatik soyguncusu gazeteciler var’ sözlerini de hatırlatan Atila Sertel, “Kim bankamatik soyguncusu gazeteci? Söylemezseniz bu suç da sizin üzerinizde atılı kalır” diye konuştu.

Yıllarca FETÖ’ye karşı mücadele etmiş gazetecilerin bugün FETÖ gerekçesiyle tutuklu bulunduğunu ve kaçma şüphesi ile tutuksuz yargılanmalarına müsaade edilmediğini vurgulayan Atila Sertel, gazetecilere yönelik bu baskı ve tutuklamaların AKP iktidarının adaletsizlik örneği olarak tarihe geçtiğini söyledi.

ADALETSİZLİĞİNİZ TARİHE GEÇTİ

Sertel, şöyle devam etti:

“Sözcü Gazetesi İzmir muhabiri Gökmen Ulu ve Sözcü İnternet Sorumlusu Mediha Olgun kardeşimiz hiçbir suçu olmayan insanlar. Ahmet Şık, ‘Dokunan Yanar’, ‘İmamın Ordusu’ kitaplarını yazan ve yayınlanmamış kitabı nedeniyle FETÖ'cüler tarafından bir yıl Silivri zindanlarında tutuklu olarak bulunan bir kardeşimiz. Ahmet Şık sosyalist bir arkadaşımız, gazeteci bir arkadaşımız. Kadri Gürsel; siz Fetullah Gülen'e yağ çekerken, ‘Hocam, neredesin? Seni çok özeldik Hocam’ diye stadyumlarda güzelleme düzerken Kadri Gürsel, Fetullah Gülen terör örgütünün Türkiye'yi ele geçireceği şüphesini anlatan bir gazeteciydi tıpkı diğer Cumhuriyet çalışanları gibi. 24 Temmuzda Cumhuriyet gazetesi mensuplarının görüleceği dava var. İki yüz altmış iki gündür Silivri Cezaevinde yatıyorlar ve iki yüz altmış yedi gün sonra ilk duruşmaya çıkacaklar. Bu, sizin adaletsizliğinizin en somut örneği olarak tarihe geçti.”

HAK, HUKUK, ADALET

Konuşmasında Cumhurbaşkanı’nın ‘Basın kartı sahibi tutuklu 2 gazeteci var” ve “Bankamatik soyguncusu gazeteciler” var şeklindeki sözlerini de hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “730 basın kartını iptal etmişsiniz. Diyor ya Sayın Cumhurbaşkanı ‘Onların basın kartı yok’ diye, iptal eden sizsiniz, olmadığını söyleyen yine sizsiniz. Bankamatik soyguncusu varmış gazetecilerin arasında. Kim? İsmini açıklayın buradan. Kim bankamatik soyguncusu gazeteci? Söylemezseniz bu suç da sizin üzerinizde atılı kalır. Hak, hukuk, adalet; hak, hukuk, adalet ve bir gün size de lazım olur” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’den İzmir Gündoğdu meydanında ihtişamlı gövde gösterisi.

Akşener’den Erdoğan’a: Damadınız AA’ya ‘yüzde 52 göster’ dedi mi?

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin İzmir Gündoğdu Meydanındaki Miting Alanı, mitinge 3-4 saat kala tıklım tıklım doldu. İzmirliler heyecan içerisinde Muharrem İnce'...

İzmir'in Alsancak semtindeki Gündoğdu Meydanı, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin saat 19.00'da yapacağı miting için hazır. Muharrem İnce, alana 2 milyon İzmirli b...

TVNET kanalı ekranlarında yayına bir anda Anadolu Ajansı’nın (AA) 2018 seçim tablosunun oy oranlarının yazılı şekilde gelmesi dikkat çekti.

Saadet Partisi sıra dışı fikirleriyle seçim kampanyasına devam ediyor. İzmir'de görülen dorsesiz tır ilginç görüntüler ortaya çıkardı.

Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından bir mektup paylaştı. Birçok sosyal medya kullanıcısının gözlerini yaşartan mektup yine ...

Yazarlar
Website Security Test