Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kılıçdaroğlu'dan TV'de "Atatürk'e hakaret"e sert tepki

9.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bir televizyon programında Atatürk'e hakaret edilmesine tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bunu içine sindiremediğini belirterek, "Bunu yapanlara asla ve asla insandır diyemeyeceğim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor. 

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı: 

(Televizyon programında Atatürk'e hakaret) Düşmanlarının bile önünde saygı ile eğildiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bazı televizyon kanalarında yapılan haksız uygulamayı, çirkefliği içime sindiremiyorum. Nasıl bir anlayıştır ki, derin tarih diye başladıkları, derinliği kafalarının derinliğinden kaynaklanan, onursuz insanların çıkıp Atatürk’ü, Afet İnan’ı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesini karalamalarını içime sindiremiyorum. Bunu yapanlara asla ve asla insandır diyemeyeceğim. Bunlar insan değil. Hain sözü bile hafif bunlar için. Hain desem hain değil, insan bile değil. İnsan, onuru ve şerefiyle insandır. Onur ve şereften yoksun olanlara insan denemez. Oturmuş televizyon kanallarının başına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Afet İnan’ı, annesini kötülüyorlar. Allah’a havale etmenin dışında ne söylenebilir. Nasıl yaratıklar, nasıl insanlar bunlar. Allah’a havale etmenin dışında ne söylenebilir.

"İŞSİZ BİR İNSANIN UMUDUNU YİTİRDİĞİNİ BİLİYORLAR MI?"

İş kazalarında hayatını kaybedenlerin sesi sedece ve sadece Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Referandum sürecinden geçtik. Türkiye’yi uçuracaklar, Türkiye müthiş başarılara imza atacak. İşte o uçurdukları iş kazalarında hayatını kaybedenler. Sürekli artıyor. Bunların havuz medyasını izlediğinde vatandaş diyor ki Türkiye artık dünyada da birinci. Vatandaşa doğru bilgi vermiyorlar.

Domatesin ne olduğunu herkes biliyor. Herkesin düşünmesi lazım neden bu domates 10 lira, et 44 lira.

Türkiye’yi uçuracaklar. Neyi uçuracaklar fiyatları uçurdular.İşsizlik tavan yaptı. İktidarda olanlar işsizliği biliyorlar mı? İşsizliğin bütün kötülüğün anası olduğunu biliyorlar mı? İşsiz bir insanın umudunu yitirdiğini biliyorlar mı? Emin olun haberleri bile yoktur. Bu Ankara’da oturan beylerin çocukları iş aramıyor. Sanıyorlar ki bütün gençler öyle.

"EKONOMİ ÇÖKMÜŞ VAZİYETTE"

İstediğiniz kadar yeniden yapılandırma yapın ekonomi çökmüş vaziyette. Bu yılın ilk iki ayında 139 bin 560 kişi bireysel kredi borcunu ödeyemedi bankalara. Nasıl ödeyecek vatandaş borç batağında. Şu anda devletin bütün kurumlarında büyük bir çöküş yaşıyoruz. Çünkü liyakat sona erdi. Ya bir partiye ya bir cemaate mensup olacaksınız devletin kurumlarında söz sahibi olablimek için. 

"HESABINI SORACAĞIM"

İnsanlar sandığa gittiler. Anayasa değişikliğini oyladılar. Hayır çıktığını görünce YSK'daki çete kumpas kurdu. Evet çete. Ben onlara çete dedim diye suç duyurusunda bulunmuşlar. Kim olursanız olun, yetkiniz ne olursa olsun, nereden gelirseniz gelin bunun hesabını size soracağım. Hukuka uymayan kanunlara uymayan bir hakim olmaz. Kendini Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin üzerinde gören hakim olmaz. Onurlarını satan hakime hakim denmez. Kanunun açık hükmünü çiğneyeceksiniz, sonra biz ses çıkarmayacağız. Oturacaksınız koltuklarınıza, siyasi otoriteden talimat alacaksınız. Gerdan kıracaksınız. İki büklüm eğileceksiniz, egemenin karşısında. İki büklüm eğilen adama hakim denmez, onursuz adam denir. Şimdi kurdular ya çeteyi YSK’da, niye çete? Eğer bir grup insan bir araya gelir, kanunsuz iş yaparsa buna çete denir. Bu kadar açık.

"İKTİDAR PARTİSİNİN MENSUPLARI HAKİM VE SAVCI OLARAK ATANIYOR"

Kimler hakim olabilir? Kanunda var, sınavı kazanır. Önce stajyerdir, sonra kurslardan geçerler. Yine aynı maddenin özel bir düzenlemesi var, K bendi. Avukatlık mesleğinden de hakim alınabiliyor sınavla. Ama şimdi yapılan sınavlarda ve atamalarda farklı bir tablo görüyoruz. İktidar partisinin mensupları hakim ve savcı olarak atanıyorlar. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Saadet Partisi (SP) 1. sıra Milletvekili adayı Sezgin Yıldız, partisinden istifa ederek AK Parti saflarına katıldı.

CHP cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kahramanmaraş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok sert sözlerle yüklendi. İnce Erdoğan için "Nasıl bir yalancı ki bu Erdoğan Allah'ta...

CHP'den Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun animasyona çevrildiği bir reklam geldi.

Guardian gazetesinin haberine göre, AKP seçimlerde meclis çoğunluğunu kazanamazsa Erdoğan seçimleri yenilemek için parlamentoyu feshedebilir.

Cumhurbaşkanı adayı ve Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, AKP’den kopacak yüzde 15’lik kesimin Saadet Partisi’ne oy vereceğini söyledi.

Tarihi seçimlere sayılı günler kala, 24 Haziran seçimlerini konu alan bir makale kaleme alan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, 16 yıldır alıştığımız rüzgarlara benzemeyen r...

Gazeteci Fatih Altaylı bugünkü yazısında 24 Haziran Seçimleri öncesinde iktidarda büyük bir panik havası olduğunu ifade eden bir yazı kaleme aldı. Altaylı'nın yazısınd...

Yazarlar
Website Security Test