AK Parti İzmir mitingi ne zaman?

17.06.2013
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti İzmir teşkilatlarının önerdiği 23 Haziran’da Samsun'da mitingi yapacağını bildirildi. İzmir milletvekilleri bir araya gelerek, Başbakan’a yeni bir tarih önerecek.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti İzmir teşkilatlarının önerdiği 23 Haziran’da Samsun'da mitingi yapacağını bildirildi. İzmir milletvekilleri bir araya gelerek, Başbakan’a yeni bir tarih önerecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı direnişine karşı geçen cumartesi günü Ankara ve pazar günü İstanbul’da düzenlediği 'Milli İradeye Saygı' mitingleri, 22 Haziran’da Erzurum’da, 23 Haziran’da Samsun’da yapılacak.

AK Parti İzmir teşkilatları daha önce 23 Haziran Pazar günü Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda miting yapılmasını önermişti. Ancak Genel Merkez miting takviminde Erzurum ve Samsun’u öne aldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, İzmir’de mitingin yapılacağını ancak tarihin belirlenmediğini vurgularken, AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, "Başbakan, İzmir’de de miting yapacak. Milletvekilleri bir araya gelerek tarih önereceğiz ona göre takvim belirlenecek. Belki son miting İzmir’de olur" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Etiketler :

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile çözüm sürecine ilişkin son gelişmeleri konuşan HDP Heyeti’nden Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sırrı Süreyya Önder, Leyla Zana ile Kandil'e gideceklerini söyledi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, uzun menzilli hava savunma füzesi projesinde teknoloji transferi, Türkiye'de ortak üretim, en kısa zamanda teslim ve uygun fiyat olmak üzere 'Dört başı mamur' bir teklifin oluşmasını beklediklerini söyledi.

HDP İl Kongresi’ne katılan Eşgenel Başkan Selahattin Demirtaş AK Parti iktidarını topa tutarken ön yargıları kenara bırakma vurgusu yaptı. Tüm İzmirlileri partiye çay içmeye davet eden Demirtaş, “. Sizleri bir çay içmeye partimize davet ediyorum. Ön yargılarınız kırılacak. Siz partimize gelip çay içmezseniz, biz geleceğiz çayınızı içmeye…” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kilis 5’inci il kongresine katıldı. Kilis’e gelişinde partililer tarafından karşılanan Bakan Yıldız, daha sonra kongre salonunda bulunan kalabalığa hitap etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Ankara İl Kongresi’ne katıldı

Genel Merkez’in başkanlık için Arslan Keskin’i göstermesinin ardından adaylığını açıklayan Metin Akçay kongrede Divan’a liste sununca ortalık karıştı.

Foça kongresinde Konak Belediye Başkanı’na kursu açma çağrısı yapan AK Parti İl Başkanı Delican, Bayraklı kongresinde de Pekdaş’ı hedef aldı. Delican “Bizim gibi ilerici insanlar söyledi diye bir kursu kapatacak kadar geri kafalılar. Ne yürek var ne irade var. Buradan yineliyorum; Sayın Sema Pekdaş gel aldığın kararın arkasında dur ve o kursu aç” dedi.

Yazarlar