Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''Ermenistan müttefikimiz ve kilit ortağımız''

3.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan hakkında açıklama.

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan ordusunun güçlendirilmesi için kendilerinin yardımcı olduğunu, Ermenistan’ın Transkafkasya’da Rusya için önemli bir müttefik olduğunu söyledi.

Rusya Savunma Bakanı Yardımcısı Albay General Alexander Fomin, Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile yaptığı görüşmeden sonra açıklamada bulundu. Fomin, Ermenistan’ın Suriye’de Rusya’ya destek olduğunu anlatarak, “Ermenistan’ın Suriye’de yeniden bir barış ortamının sağlanması için yaptığı insani yardım ve desteğine minnettarız. Ermenistan, Suriye’ye 4 kez insani yardım gönderdi ve Rusya - Ermenistan işbirliğinde deneyimlerimizi arttırdık. Tarihsel olarak Suriye’de çok fazla sayıda Ermeni nüfusu var” dedi.

“Ermenistan kilit ortağımız”
Ermenistan ile Rusya’nın ilişkilerine de değinen Fomin, “Ermenistan Transkafkasya’da bizim müttefikimiz ve kilit ortağımız. Ermenistan ile hem ikili olarak hem uluslararası mecrada işbirliği yapmaktayız. Rusya, Ermenistan ordusunun güçlendirilmesi için önemli destekler verdi. Rusya ve Ermenistan arasında birçok konuda önemli işbirlikleri var ama bunların en önemlisi güvenlik” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tokyo'da bulunan garsonsuz popüler sushi restoranları, servis şekliyle 60'lı yıllardan itibaren geleceğin teknolojisini işleyen ütopik çizgi film Jetgiller'i andırıyor.

Amerika'daki ABC adlı Televizyon Kanalındaki bir programda yapılan gaf, Twitter alemini birbirine kattı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın Beyaz Saray'da görüştüler.

ABD Başkanı Donald Trump, F-35 savaş uçaklarının Türkiye'ye teslimatını askıya alan bütçe yasasını onayladı.

Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İtalya Başbakanlık Müsteşarı Giorgetti, ülkesinin de Türkiye gibi bir ekonomik saldırıya uğrayabileceği uyarısında bulundu.

Türkiye, Avrupa'da güvenlik ve güvenilirlik anlamına geliyor diyen Alman Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, Türkiye'ye destek, AB'ye eleştiriler içeren açıklamalarda bulundu.

Yazarlar
Website Security Test