Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Masal Perisi' AASSM’deydi

19.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Üç farklı ülkeden gelen Elie Maalouf, Yousef Zayed ve Didem Köktaş, dün gece AASSM’de 32. Uluslararası İzmir Festivali’nin en ilgi çekici etkinliklerinden birine imza attı.

Aldığı sosyal antropoloji eğitiminden sonra Belçika’da Gent Üniversitesi’nde  sanat bilimi doktorasını sürdüren Hasan Işıklı, kendisi gibi İzmirli Didem Köktaş, Lübnanlı Elie Maalouf ve Filistin asıllı Yousef Zayed ile müzik ve masal üzerine kurulu “Yolculuk” projesini hayata geçirdi. Avrupa Kültür Mirası Yılında 32. Uluslararası İzmir Festivali için özel olarak hazırlanan projede farklı alanlarda yeteneklerini kanıtlamış üç sanatçı kültürler arası diyoloğun en iyi örneklerinden birini sundu.

Maalouf ve Zayed’in piyano ve perküsyonla seslendirdiği Maalouf besteleri ve anonim eserlere Didem Köktaş masalları ile katıldı. İskelet Kadın, Tuna’ya Yolculuk ve Taş Ustası masallarını büyük ustalıkla anlatan Köktaş, “Masal Perisi” unvanını hak ettiğini kanıtladı. Gece, Elie Maalouf’un sürprizi ile noktalandı. Türk müziği üzerine de çalışmaları olan Maalouf, dinleyicilerinin de katılımını isteyerek Kaptanzade Ali Rıza Bey’in Nihavent şarkısı “Yıldızların Altında” yı Zayed ile birlikte seslendirdi.

32. Uluslararası İzmir Festivali 21 Haziran 2018 Perşembe akşamı AASSM’de yapılacak Nederlands Dance Theatre gösterisi ile devam edecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Aliğa'da fabrikada gıda zehirlenmesi yaşayan işçi sayısı 284 oldu.

ABD Maslahatgüzarı: ‘Amerikan hükümeti endişe duyuyor’

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e sezonun ilk taze “Aydın İnciri” verildi.

İzmir’in Aliağa ilçesinde birçok akademisyenin katılımıyla ‘Türk Dünyası ve Yörük Türkmenler’ konulu panel düzenlenecek. Aliağa Yörükler Derneği, 29 Temmuz Pazar günü...

İzmir’in Bayındır ilçesinde makilik alanda orman yangını çıktı.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener'i ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İZTO, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ti...

Türk Patent Enstitüsünden 'Seferihisar Mandalina'sına tescil

Yazarlar
Website Security Test