Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mardinliler, Özgener için buluştu

30.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkan Adayı Mahmut Özgener, Mardinliler Federasyonu’nun (İMAF) konuğu oldu. İzmir’e katkı koyan herkesin kente yön veren kurumlarda yer alması gerektiğini söyleyen Özgener, “Gelin kentimizin kaderini, bu şehirde yaşayanlar olarak hep birlikte belirleyelim” dedi.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkan Adayı Mahmut Özgener, İzmir’deki 16 Mardinli Derneği’nin davetlisi olarak Mardinliler Federasyonu (İMAF) binasında Mardinli işadamlarıyla buluştu.  İZTO seçim süreci öncesinde projelerin konuşulduğu toplantıya İMAF Başkanı Ahmet Tunç, İMAF Başkan Vekili Sait Karaaslan, Anadolu Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Cemiloğlu, İzmir Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen, İzmir Gevrekçiler ve Pideciler Odası Başkanı Şükrü Erişen ile Otokent Galericiler Sitesi Başkanı Feyzi Demir ve çok sayıda Mardinli işadamı katıldı.

 

“MUTLAKA YER ALIN”

İzmir’in göç alan bir kent olduğunu ve ülkenin dört bir yanından bu güzel şehre gelenlerin büyülenerek kentin ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Özgener, Mardinli vatandaşların da İzmir için eline taşın altına koyup, alın ve akıl teri akıtan herkes gibi İzmirli olduğunu kaydetti. Özgener, “Bugün kentimizin geleceğine yön veren birçok önemli sivil toplum örgütünde birçok meslekten insan bulunuyor. Sizler de kente yön veren bu kurumlarda mutlaka yer almalısınız. Buradan sizlere sesleniyorum; gelin bu güzel kentin kaderini bu şehirde yaşayanlar olarak sizlerle birlikte belirleyelim” diye konuştu.   

 

“VAKTİ GELDİĞİNDE BIRAKACAĞIM”

İzmir Ticaret Odası’nın uzun süredir bir değişim ihtiyacı yaşadığını söyleyen Özgener, “Ben de bu ihtiyacı gördüğüm için aday oldum. Bir gün gelecek yine bir değişime ihtiyaç olacak. Görevi bırakma zamanı geldiğinde yaptıklarımızın örnek alınarak devam edeceği bir oluşumu arkamda bırakmak istiyorum” ifadelerini kullandı. İZTO’nun büyüklüğüyle İzmir’in mozaiğini en doğru yansıtan kurum olduğunu açıklayan Özgener, kentte de değişim heyecanı yaşanmaya başlandığını kaydetti. Sıranın üyelere geldiğini hatırlatan Özgener, “Üyeler de bizi seçerse projelerimizle Türkiye gündemine geleceğiz” dedi.

 

“BİZ DE SÖZ SÖYLEMEK İSTİYORUZ”

Mardinliler Federasyonu Başkanı Ahmet Tunç ise Mahmut Özgener’i aralarında görmekten son derece mutlu olduklarını ve kendisinin başarılı olacağına inandıklarını söyledi. İzmir’e gelen Mardinlilerin birçoğunun midyecilik, pazarcılık, gevrekçilik ile iş hayatına başladığını belirten Tunç, “Mardinli hemşehrilerimiz işlerini bugün birçok farklı sektörlere taşıyarak İzmir’in ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Bizim hedefimiz ise, sizin de belirttiğiniz gibi hemen her sektörde faaliyet gösteren Mardinli hemşehrilerimizin İzmir’in kaderini belirleyecek yönetimlerde de yer alıp söz söyleyecek fırsata kavuşmasıdır” dedi.

 

ATATÜRK’ÜN EMRİYLE İLK VEKİL

Kendisinin köklü bir aileden geldiğini ve 100 yıldır bu kentte olduğunu belirten Özgener şöyle konuştu: “Babam Esin Özgener’in babaannesi Hatice Özgener, Atatürk’ün emriyle ilk kadın milletvekillerinden biridir. ‘Asfalt Osman’ olarak bilinen rahmetli dedem Osman Kibar ise Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) ilk başkanıydı ve daha sonra İzmir’de belediye başkanlığını yaptı. Diğer dedem Türkiye’nin ilk ziraat mühendislerindendir. İşte onların bu ülke ve bu kent için yaptıklarını yapma sırası artık bende.” 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Şükrü Saraçoğlu, Kazım Orbay, Necati Cumalı, Behçet Uz gibi isimler lisede okuyanlar arasında

Sportif balıkçılık tutkunlarının heyecanla beklediği “Columbia PFG Alaçatı Big Fish” Turnuvası, 13-16 Eylül tarihleri arasında outdoor’un öncü markası Columbia PFG ana...

Ödemiş Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu ve İBB Eşrefpaşa Hastanesi Toplum Sağlığı Birimi işbirliği ile ‘İletişim’ semineri gerçekleştirildi.

İzmir'de, çalıştığı inşaatta başına beton parçası düşen bir işçi hayatını kaybetti.

Buca Belediyesi üç yeni pazar yerinin açılışını yapacak

Çarşaf siparişi veren kadına kefen geldi.

Aliğa'da fabrikada gıda zehirlenmesi yaşayan işçi sayısı 284 oldu.

Yazarlar
Website Security Test