Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZTO BAŞKAN ADAYI YÖNDEM BELEDİYE BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

7.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Seçim çalışmalarını bütün hızıyla sürdüren İZTO Başkan adayı Zeki Yöndem, bir yandan komite çalışmalarını yürütürken diğer taraftan da çeşitli STK ve kurumlara ziyaretler gerçekleştiriyor. Karabağlar ve Çiğli Belediye Başkanlarını ziyaret eden Yöndem, iş dünyası ile yerel yönetimlerin daha fazla işbirliğine ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

MESLEK ODALARI VE YEREL YÖNETİMLER İŞBİRLİĞİ DAHA FAZLA GELİŞTİRİLMELİ


İzmir Ticaret Odası Seçimleri için ziyaretlerine devam eden Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Ticaret Odası Başkan adayı Zeki Yöndem, Karabağlar Belediye başkanı Muhittin Selvitopu ve Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ile görüştü. Her iki başkanla ayrı ayrı belediye başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede  meslek odalarının yerel yönetimler ile daha fazla işbirliği yapması gerektiğini dile getiren Zeki Yöndem, "İzmir altyapısı, limanı doğal çevre ve tarih olarak çok zengin bir bölgedir. Ancak iş potansiyeli bu kadar yüksek bir kentte Türkiye'nin en yüksek işsizlik rakamları kabul edilemez bir durum. Bunun için iş dünyası ve temsilcileri olarak yerel yönetimler ile birlikte projeler geliştirmeyi umuyoruz. Meslek Odaları ve yerel yönetimlere bu konuda çok iş düşüyor. Bu konuda el ele verilirse İzmir her alanda büyük sıçrama yapar. Yeter ki bu sinerjiyi iyi kullanalım"  diye konuştu.

 

 

YEREL YÖNETİMLER İLE ORTAK PROJELER ÖNCELİKLİ HEDEF

İş dünyasının yerel yönetimlerde karşılaştıkları bürokratik zorlukları aşmak içinde daha yakın işbirliği yapmalıyız diyen Zeki Yöndem, "İzmir Ticaret Odası başkanı seçildiğimizde yerel yönetimler ile ortak projeler öncelikli hedefimiz olacaktır" dedi.

 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'da Zeki Yöndem'e İzmir Ticaret Odası başkan adaylığı yolunda başarılar dilerken, ortak projeler üretme ve birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler.   

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 21 Haziran günü İzmir tarihinin en büyük mitinginin gerçekleştirildiğini belirterek, tüm Türkiye'yi birleştirmek amacı...

İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli Heyet üyeleri bir araya geldi.

Shell & Turcas’ın, Türkiye’de çalışma hayatında kadınlara fırsat eşitliği sağlayan ve kadın istihdamını güçlendirmeyi amaçlayan “Shell’de Kadın Enerjisi” projesi kapsa...

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın (İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali'nde dün bir dünya markası vardı; Nederlands Dans Theater.

Müziğe olan büyük yeteneği ve ilgisi sayesinde 5 yaşında piyano ile tanışan 9 yaşındaki Çınara Manaflı, her yıl yaşının üzerinde performanslar göstererek uluslararası ...

İzmir Kent Hastanesi Patoloji Uzmanı Doç. Dr. Latife Doğanay Çağlayan, yıllardır yazıp biriktirdiği şiirlerini “Çoktan Eridi Yaktığım Mumlar” adlı kitabında topladı.

Ulusal ve uluslararası alandaki çalışmaları ile dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi 10’un üzerinde proje ve yatırım için 3,5 Milyon Lira hibe hakkı kazandı.

Yazarlar
Website Security Test