Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekonominin Kilit İsimleri Londra'da

29.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 günlük İngiltere ziyaretinin ardından, Türk ekonomisinin kilit isimleri Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya da Londra'ya gitti.

 

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya Londra’da sürdürdükleri temaslara bugün de devam ediyorlar.

Başbakan Yardımcısı Twitter’dan yaptığı paylaşımda 90 portföy yöneticisiyle gruplar halinde görüşeceklerini ve Türkiye'nin pozitif ayrışması için yoğun çaba içinde olduklarını söyledi.

İkili dün Londra’ya varmıştı, bugün de görüşmeler devam edecek.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki hafta önceki Londra temaslarında Bloomberg’e verdiği bir mülakatta Merkez Bankası’nın yürütmenin sinyallerini alması gerektiğini söylemiş seçimden sonrası için para politikasında değişiklikler yapılabileceğini belirtmişti. Bu açıklama Merkez Bankası’nın bağımsızlığı konusunda soru işaretlerine neden olmuştu.

Twitter hesabından dün akşam açıklama yapan Şimşek, "Saat 07:00-22:00 arası gruplar halinde yaklaşık 90 portföy yöneticisi, banka üst düzey yöneticisi ve analistlerle görüşeceğiz. Kararlı politika adımlarımız, iyi iletişim ve güçlü uzun vadeli hikayemiz ile Türkiye'nin pozitif ayrışması için yoğun bir çaba içindeyiz" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İnsan yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan, merkezi İstanbul’da bulunan ve farklı kentlerde beş şubesi bulunan PERYÖN - Türkiye İnsan Yönetimi Der...

27-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek olan İzmir Property Expo/İzmir Emlak, Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda yabancı akını yaşanacak. El...

Dünya gazetesinin aktardığına göre, Morgan Stanley'in ardından JP Morgan da 24 Temmuz'daki PPK için faiz artırım beklentisini 125 baz puan olarak açıkladı.

Sebze ve meyveye art arda gelen zamlar pazardaki fiyatları uçurmuştu. Fiyatlar ne durumda?

Piyasalarda son işlem günü 20 Temmuz Cuma 2018'de döviz fiyatları.

20 Temmuz 2018 Cuma borsa güne nasıl başladı?

14 Aralık 2018’de başvuruların tamamlanmasının ardından Borsa Yönetimi, akademisyenler ve resmi kurum temsilcilerinden oluşacak jüri tarafından yapılacak değerlendirme...

Yazarlar
Website Security Test