MANİSA OSB’deki aile şirketleri kurumsallaşacak

26.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) yönetimi bünyesindeki aile şirketlerinin kurumsallaşmasına katkı sağlamak amacıyla “TAİDER Aile İşletmeleri Derneği” ile protokol imzaladı. Manisa OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu ile TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Öğücü’nün imzaladığı protokol kapsamında, aile şirketleri ortaklarına eğitim verilecek.

MOSB Başkanvekili Mustafa Sarıgözoğlu, “Bu işbirliği ile aile şirketi ve ortaklıkları olan sanayicimize kurumsallaşma yolunda ihtiyaç duydukları eğitim, seminer ve bunlar gibi çeşitli organizasyonlar düzenlenecek. TAİDER ile işbirliğinin bu kapsamda sanayicimiz için büyük bir katma değer yaratacağına inanıyorum” dedi.

Sarıgözoğlu, sanayicilerin rekabet gücünü arttırmak amacıyla yürüttükleri çalışmalara bir yenisini daha eklediklerini dile getirdi. Sarıgözoğlu, sanayiciye uygun maliyetli altyapı sağlamanın yanında aynı zamanda gelişimine ihtiyaç duyulan alanlarda da proje ürettiklerini belirtti.

TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Öğücü ise gelişen dünya ekonomilerinin aile şirketlerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu ifade eden Öğücü, “Bu anlamda derneğimiz bünyesinde aile işletmelerinin ihtiyaç duydukları konulara ilişkin eğitsel faaliyetlerimizi yürüttüğümüz TAİDER Aile İşletmeleri akademimizi kurduk. Akademi bünyesinde gerçekleştirilen eğitsel faaliyetler ve içerikleri aile işletmelerinin kendine özgü yapıları göz önünde bulundurularak hazırlanmış tasarımlardır. Manisa OSB ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde hazırladığımız programları bölgede faaliyetlerini sürdüren tüm aile işletmelerimize destek olacak şekilde sunmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...