Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

KOSBİ'de tapu mutluluğu

25.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’in en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde (KOSBİ), ilk etap parselasyon çalışmaları sonucu 12’si hizmet ve destek alanı olmak üzere yatırım yapılabilir 262 yeni parselin tapuları sahiplerine dağıtıldı.

KOSBİ Hilmi Şekerci Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tapu dağıtım törenine, Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yöndem, KOSBİ Yönetim Kurulu üyeleri ve sanayiciler katıldı.

Bölge tarihinde bir ilk

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kamil Porsuk, bölge tarihinde ilk kez imar uygulaması sonucu oluşan sanayi parsellerine tapu verildiğini belirterek, “1300 hektar alan için yapılan imar planımız 2015 yılının Temmuz ayında kesinleşti ve yönetim kurulumuz hemen parselasyon planı çalışmalarını başlattı. Üç etap halinde planlanan çalışmaların 1. etabında, bugün bölgemiz tarihinde ilk defa imar uygulaması sonucu oluşan sanayi parselleri tapularını dağıtacak aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Ben buradan, İzmir Valisi ve Müteşebbis Heyet Başkanımız Sayın Erol Ayyıldız başta olmak üzere tüm müteşebbis heyet, yönetim ve denetim kurulu üyelerimize, emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu başkanı olarak böylesine önemli bir olayın bizim dönemimizde gerçekleşmesi şahsım adına ayrıca gurur vesilesidir” dedi.

Altyapıya 100 milyon lira

Yeni parsellerle ilgili altyapı çalışmalarına en az 100 milyon liralık yatırım yapacaklarını da belirten Porsuk, “Bundan sonra yatırım, üretim ve istihdam zamanıdır. Hep birlikte çalışarak bölgemizi Türkiye’nin üretim üssü yapmaya, sayılı organize sanayi bölgeleri arasındaki yerimizi almaya kararlıyız. Önümüzde Yiğitler Barajı hariç olmak üzere 100 milyon liranın üzerinde alt yapı yatırımının tamamlanması işi var. Sizlerin desteğiyle alt yapı yatırımlarını da süratle tamamlayacağız. Yeni parsellerin ülkemize, ilimize, bölgemize ve değerli katılımcılarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılara tapuları törenle teslim edildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, soğan ve patates fiyatlarındaki artış hakkında değerlendirmede bulundu.

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 192,70 lira oldu.

ESİAD, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım'ı ağırladı. Yıldırım seçim sonrası için ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye 65 puanla Avrupa'nın satın alma gücünün yüzde 35 oranında altında.

Serbest piyasada bugün(22 Haziran Cuma) döviz fiyatları.

Merkez Bankası'nın geçen haftalarda yaptığı müdahalenin ardından düşen kur birkaç gündür yine yükselişte. Peki dolar neden yükseliyor?

Merkez Bankası toplam rezervleri 14 Haziran ile biten haftada 3 milyar 137 milyon dolar azaldı.

Yazarlar
Website Security Test