Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bitcoin Dolar'ın yerini alabilir mi?

3.8.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kripto para Bitcoin Amerikan Doları'nın yerini alabilir mi?

Bitcoin Amerikan Doları'nın yerini alabilir mi? İsviçre'nin önemli bankalarından USB'ye göre bu çok zor görünüyor. Çünkü USB'nin Bitcoin'in şu anda Dolar'ın yerini alabilmesi için 1 Bitcoin'in 213 bin Dolar'a tekabül etmesi gerektiği yönünde bir tahmini var. Veya Bitcoin ağının işlem yapma kapasitesinin çok fazla artması gerekiyor. 

Bankanın yayıladığı rapora göre Bitcoin ağının Visa gibi şirketlerin sunduğu ödeme hacminin yarısını bile karşılamıyor. Bu zaten Bitcoin ağının tasarımında kasıtlı yapılan bir sınırlama. Bu sınırlamanın kripto paranın kullanım alanının da sınırlayabileceği belirtiliyor.

USB'nin yetkililerinden gelen açıklama şöyle; “Bizim bulgularımız Bitcoin'un mevcut formunda küresel işlemlerde geçerli bir ödeme yöntemine dönüşmesi veya geleneksel bir varlık sınıfı olması için çok istikrarsız ve kısıtlı olduğunu gösteriyor.” 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiye dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, dolar ve euro kurunda yaşanan hareketliliği 15 Temmuz darbe girişimine benzetirken 'TL'ye dönen kazanacak' açıklamasında bulundu.

ESİAD Başkanı Fadıl Sivri, ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi.

Kullandırılan nakdi krediler Haziran 2018 döneminde bir önceki yıla göre yüzde 23 artarak 2 trilyon 506 milyar TL oldu.

Tüm Kalkınma İşadamları ve Girişimciler Derneği üyeleri Taksim Meydanı’nda bir araya gelerek 3 milyon dolar bozdurdu.

Türkiye'deki Suriyelilerin de aralarında bulunduğu 500 kişiye, "Geçim Kaynaklarına Erişimin Güçlendirilmesi Amacıyla Mültecilerin ve Ev Sahibi Toplulukların Bilgilerin...

Türkiye’nin ekonomik ve siyasal açıdan oldukça zor günler yaşadığına dikkat çeken İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Normal pi...

Yazarlar
Website Security Test